Kişisel Gelişim

Size Özel Danışman

1.Kısım

Deneyimin değerli olduğunu düşünüyor musunuz?

Uygulamaya geçirme kararı sizde saklı kalmak koşuluyla kendinizden daha deneyimli olduğunu bildiğiniz birilerinden tavsiye istediğiniz olurmu?

Yukarıdaki sorulara cevabınız evet ise sizden 15 yaş büyük bir danışman önereceğim size.

Makale Devam Ediyor

Kısmen tanıdığınız veya tanıdığınızı sandığınız bir danışman.

Zayıflıklarınızı, korkularınızı, beklentilerinizi, hayal kırıklıklarınızı, ödemeye hazır olduğunuz bedelleri, vazgeçtiklerinizi ,vazgeçemediklerinizi fazla çekinmeksizin anlatabileceğiniz bir danışman.

Bugün hayal ettiğiniz hedeflerinizin bir kısmına çoktan ulaşmış, bu uğurda bazen bedeller ödemiş, vazgeçişler yaşamış veya belki de kolayca elde etmiş olan biri.

Tercihlerinin sonucunda bazı kazanımları ve kayıpları olmuş, elde ettiklerinin değerini ve değersizliğini , vazgeçtiklerinin önemini veya önemsizliğini zamanın süzgecinden geçince anlamış  biri.

On beş yıl sonraki kendinizi hayal etmenizi istiyorum. Kararlarının sonuçlarını yaşamış ve yüzleşmiş yüzünde duruşunda +15 yılın getirdiği bilgelikle siz.

Şimdi karşılıklı iki rahat koltuğa oturun, birer içecek söyleyin ve önem derecesi gözetmeksizin 10 konuda tavsiye isteyin.

Size Özel Danışman

2.Kısım

Deneyimlerinizi paylaşmayı değerli buluyor musunuz?

İşte size fırsat, karşınızda çok iyi tanıdığınızı sandığınız muhtemelen kısmen tanıdığınız bir gen oturuyor ve sizden bazı konularda tavsiyelerde bulunmanızı rica ediyor.

Öyle tavsiyelerde bulunmalısınız ki 15 yıl sonra tekrar karşılaştığınızda size gönülden teşekkür edebilsin.

Ne kadar bilge olursanız olun, kişiye özel doğru tavsiyelerde bulunabilmenin ön koşulu karşınızdaki genci iyi tanımaktan geçer.

Hayattaki beklentileri ve hedefleri gerçek özü ile mi ilgili yoksa koşullanmaların ve önyargıların etkileriyle yapay olarak mı yüklenmiş zihnine .

Seçimlerinin sonucunda ulaşacağı veya vazgeçeceği maddi , manevi , hedonistik veya kariyer odaklı nirvanalar özüne mutluluk ve doyum getirecek mi? Acaba.

Daha yakından tanımanızı geçekten hak eden bu genç ile aranızdaki buzları, korku duvarlarını ,zayıf görünme endişelerini ve bir alay ıvır zıvır koşullanmaları yıkıp bir kenara atın.

Haydi artık tanışın.

Sorularına, en doğru önerileri bilgelikle verdiğinizi göreceksiniz.

Sevgiyle Kalınız

Yazar

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu