HaberMobil Teknoloji

YouTube Android’de Görsel Arama ile Keşfi Kolaylaştıracak

Android için YouTube, kullanıcıların yeni videoları aramaları için yenilikçi bir yol sunmaya hazırlanıyor. Google’ın Google Lens’i farklı uygulamalarına entegre etme atağının bir parçası olarak, görsel arama özelliği yakınca YouTube’da da yerini alacak.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar, kamera aracılığıyla görsel arama sorguları göndererek ilgili videoları bulabilecekler. Bu özellik, Google Lens’in diğer platformlarda sunduğu pratiklikten ödün vermeyecek ve Android için YouTube deneyimine değerli bir katkı sağlayacak.

Youtube İçin Lens Nasıl Kullanılacak?

Google Lens simgesi, her zamanki gibi arama çubuğunda küçük bir kamera olarak belirecek ve üzerine dokunduğunuzda tanıdık Google Lens kamera ara yüzü açılacak. Ancak bu sefer, çektiğiniz fotoğraf Google’da değil, doğrudan YouTube’da aranacak. Bu da, aradığınız şeyle ilgili faydalı videoları (en iyi senaryoda) anında bulmanızı sağlayacak. Örneğin, tamir etmeye çalıştığınız bir cihaz veya pişirmek istediğiniz bir yemek hakkında görsel bir arama yaparak, ilgili eğitimleri veya nasıl yapılır videolarını kolayca bulabilir olacağız.

Makale Devam Ediyor

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Yazar

Bir Yorum

Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu