TeknolojiUygulama

WhatsApp’a Gerçek Zamanlı Yapay Zeka Görsel Oluşturma

Meta, son hamlesiyle iletişimi bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor. WhatsApp’a entegre edilecek yeni yapay zeka özelliği ile kullanıcılar, gerçek zamanlı olarak metin tabanlı istemlere göre görseller oluşturabilecek. Bu yenilikçi özellik, sohbetleri daha da etkileşimli ve eğlenceli hale getirirken, görsel iletişimi yepyeni bir boyuta taşıyacak.

Nasıl Çalışacak?

Kullanıcılar, Meta AI ile bir sohbet başlatarak ve ardından “Imagine” komutunu yazarak bu özelliğe erişebilecek. Ardından, yapay zekanın görselleştirmesini istedikleri metni girecekler. Yazdıkları her kelime ile birlikte, görüntü de şekillenmeye başlayacak ve kullanıcılar, istedikleri sonuca ulaşana kadar metni düzenleyebilecekler.

İlginizi Çekebilir

Görsel Oluşturma Gücünün Sınırları?

Meta’nın Llama 3 adlı yapay zeka modeli, bu yeni özelliğin arkasındaki güç kaynağı olacak. Llama 3, daha önceki modellere kıyasla daha keskin ve yüksek kaliteli görseller üretebilme ve metinleri daha iyi işleme yeteneğine sahip. Bu sayede kullanıcılar, hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak oldukça yaratıcı görseller oluşturabilecekler.

Ne Zaman Kullanılabilecek?

Şu an için gerçek zamanlı yapay zeka ile görsel oluşturma özelliği, ABD’de WhatsApp ve Meta AI web için beta sürümünde sunuluyor. Gelecekte ise tüm platformlarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu Özellik Ne Değiştirecek?

Bu yenilikçi özelliğin, iletişimde ve görsel içerik oluşturmada devrim yaratması öngörülüyor. Kullanıcılar, fikirlerini ve duygularını daha kolay ifade edebilecek, sohbetleri daha keyifli hale getirebilecek ve görsel sunumlar için yeni imkanlara sahip olacaklar.

Kaynaklar:

Yazar

  • İbrahim ÜRÜKER

    1975 Bursa Doğumluyum, İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa'da tamamladıktan sonra Yönetim ve Bilişim sistemleri Lisans, eğitimi aldım. Daha sonra Ankara'da uzun yıllar bilişim sektöründe yazılımcı ve yönetici olarak çalıştım. Bilişimde bir çok projeye imza attım. Özellikle Bilişim ve Teknoloji konularında araştırmayı ve paylaşmayı seviyorum.

    Tüm gönderileri görüntüle

Bir Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu