BilgisayarHaber

Windows 10’un Destek Süresi Bitiyor

Windows 10’un desteği yakında sona eriyor. Microsoft, kullanıcıların 14 Ekim 2025’ten sonra artık Windows 10 için güvenlik güncellemeleri veya teknik destek almayacağını duyurdu.

Microsoft, Windows 10 Kullanıcılarını Windows 11’e Yükseltmeye Teşvik Ediyor

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını, desteğinin yakın zamanda sona ereceğine dair uyararak Windows 11’e yükseltmeye teşvik ediyor. “Windows 10’un Sonu” adlı resmi sayfada, işletim sisteminin artık güncellenmeyeceği açıkça belirtiliyor.

Sayfa, kullanıcıları mümkün olan en kısa sürede Windows 11’e yükseltmeye çağırıyor. Microsoft, Windows 11’in gelişmiş performans, daha sağlam güvenlik ve yeni özellikler sunduğunu vurguluyor.

Microsoft ayrıca, Windows 10 desteğinin sona ermesinin, kullanıcıları önemli güvenlik güncellemelerinden ve teknik destekten mahrum bırakacağını belirtiyor. Kullanıcıların, 14 Ekim 2025 olarak belirlenen Windows 10 desteğinin sona erme tarihine kadar Windows 11’e yükseltmeleri şiddetle tavsiye ediliyor.

Yükseltme işlemi ücretsizdir ve kişisel dosyalar ile uygulamaların korunmasını sağlar.

Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlar bölümünü kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Makale Devam Ediyor

Kaynak : Windows 10, Windows 8.1 ve Windows 7 için destek sonu

Yazar

  • İbrahim ÜRÜKER

    1975 Bursa Doğumluyum, İlk, orta ve lise öğrenimimi Bursa'da tamamladıktan sonra Yönetim ve Bilişim sistemleri Lisans, eğitimi aldım. Daha sonra Ankara'da uzun yıllar bilişim sektöründe yazılımcı ve yönetici olarak çalıştım. Bilişimde bir çok projeye imza attım. Özellikle Bilişim ve Teknoloji konularında araştırmayı ve paylaşmayı seviyorum.

    Tüm gönderileri görüntüle


Bir Yorum Yazın

Başa dön tuşu