Köşe YazılarıTarih

Maya Tabletlerinin Sır Perdesi

Hüseyin Hakkı Kahveci, 2 ay önce “O kişi” isminde bir kitap ile tekrardan okurlarıyla buluştu. Kitapta İstiklâl Marşı’nın çözümü üzerine bazı notlar vardı. Maya tabletleri hakkında da dikkat çekici bir yeri sizinle paylaşmak isterim.

Atatürk 3000 yıl önce tanınmışlığı ve müjdelenmişliği üzerine.

Kahveci kitabında anlatıyor:

İlginizi Çekebilir

Maya tabletlerinde yazana bakın lütfen;


‘Üç bin yıl sonra üç tarafı denizlerle kaplı ana karada ortaya çıkacak yıldızların çocukları.’ ‘SALDIRACAKLAR, saldıracaklar hiç bıkmadan kara elbiseliler.’ ‘Koruyacak Tanrı gökyüzünden gelenlerin çocuklarını.’ ‘Ve o gün bir tepenin üzerinde yükselecek koyu gümüş renkli ikiz yıldız.

İngilizler kısa süre içinde bu tabletleri de yok edecekler. Anadolu’ya ait bir iz bırakmak istemiyorlar. Bu sözü söyleyen bir arkeolog.

Mustafa Kemal, elindeki rapora ve fotoğraflara bir kez daha göz attı. Şaşırmıştı, bu kadar cephe görmüş, ölümlerden dönmüştü ama hiçbiri şu anda okuduğu raporlar kadar tedirgin etmemişti kendisini. ‘Allah vatanımızı korusun,’ diye söylendi, ardından da karşısında oturan Meksika Maslahatgüzarı Tahsin Bey’in gözlerinin içine baktı ve ‘Maya tabletlerinde anlatılanlar olağanüstü fakat bir o kadar da korkutucu. Bu sır en az seksen yıl boyunca saklanmalı. Gizli teşkilatlarda olduğu gibi bir yol izleyeceğiz, bu sırlar sessizlik yemini etmiş koruyucularına teslim edilecek’ dedi.“[1]

[1] Hüseyin Hakkı Kahveci, O Kişi, 2024, s. 105.

Yazar

  • Ali Koray Kaya

    Ali Koray Kaya, 2007 doğumlu genç bir araştırmacı-yazardır. Lise eğitimine devam etmektedir. Tarih, Edebiyat ve Sosyoloji hakkında bazı çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam edecektir. Atatürk ve Cumhuriyet merkezli çalışan Kaya, medya üzerinden insanlara hitap etmekte ve bilgilendirmektedir.

    Tüm gönderileri görüntüle

Bir Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

Başa dön tuşu